www.tarkinvestor.ee -> Maailma börsid

Maailma börsid > Kuhu hetkel investeerida maailma börsil?
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
< Tagasi foorumi "Maailma börsid" teemade indeksisse uus teema >   vasta >

estonianadmiral / Kasutaja / Postitused: 1
12 Dets 2008 17:48
Vasta viitega
Vasta

Kõigepealt küsin otse ära, et kas naftasse on mõtet investeerida ja kas lähima poole aasta jooksul on seal tõusu oodata, ilmselt jah eks?
Raha on juba alla pandud ka Citigroupile ja Rio Tintole, ka neist on teatav tulu juba tulnud, kuid vaba raha tahaks ka kuhugi alla panna, kas tasub eelpoolnimetatutesse investeerida või peaks valima hoopis midagi kolmandat?

walmart / Spetsialist / Postitused: 1991
12 Dets 2008 19:32
Vasta viitega
Vasta

Eduka investeerimise A & O on see, et ei investeerita langevatesse varadesse.
Miljonid inimesed enne meid on seda teinud ja suurem osa neist on kurvalt lõpetanud. Sellepärast, et mitte keegi ei suuda järjepidevalt tippe ja põhju tabada.

Investeerida võib siis, kui leiad sektori ja aktsia mille 200 päeva libisev keskmine on tõusev mitu kvartalit järjest.
Investeerimine karuturul kahjuks ei tööta ja ei hakkagi kunagi töötama.

Või teiste sõnadega - ei ole mõistlik keset kuulirahet kaevikust pead välja pista.

sass16 / Kasutaja / Postitused: 3
13 Dets 2008 17:38
Vasta viitega
Vasta

walmart kirjutas:
Või teiste sõnadega - ei ole mõistlik keset kuulirahet kaevikust pead välja pista.

Täitsa õige, 100% nõus aga väikese erandiga. Tuletaks meelde üht kuulsat pankurit ja tema öeldud lauset: "Buy when there's blood in the streets, even if the blood is your own."

Seega teema algatajale väike artikkel mõtiskluseks: http://www.investopedia.com/articles/financial-theory/08/contrarian-investing.asp

priius / Kasutaja / Postitused: 85
13 Jan 2009 01:20
Vasta viitega
Vasta

estonianadmiral kirjutas:
Kõigepealt küsin otse ära, et kas naftasse on mõtet investeerida ja kas lähima poole aasta jooksul on seal tõusu oodata, ilmselt jah eks?
Raha on juba alla pandud ka Citigroupile ja Rio Tintole, ka neist on teatav tulu juba tulnud, kuid vaba raha tahaks ka kuhugi alla panna, kas tasub eelpoolnimetatutesse investeerida või peaks valima hoopis midagi kolmandat?

Tere Norrast,
elan-töötan juba mitu aastat Norras ja olen vaiksel viisil tegelenud lisaks pöhitööle investeerimisega. Tösi, miinused praegu kyllalt olulised.
Arvan, et hetkel vöiks päris tösiselt möelda norra kvaliteetaktsiatesse sisenemisele. Mitu tegurit nii pikaajalisele kui väiksemaks perioodiks sisenejale on soodsad.
1. Norra kroon on tänu finantskriisile suuremate vendade valuutade suhtes kukkunud viimase poole aastaga ca 25%, suvel maksis NOK 1,97, praegu 1,66 EEKi. 80% norra aktsiaturule investeeritud rahast oli välismaine, sellest suur osa ameerikast-euroopast. Hedgefondid ja muud investorid kutsusid suure osa rahast koju tagasi ning turg oli 2008 aasta teises pooles väga suuresti yle myydud.
Goldman Sachs soovitab osta norra krooni valuutakauplejatele tänase seisuga.
2. Aktsiaturg on kukkunud indeksiga 520 punktilt mais 230 punktile seega ligi 60 protsenti, ja siin leidub kvaliteetaktsiaid, mis hetkel töesti atraktiivsed.
Minu soovitus oleks investeerida lähema paari kuu jooksul kohaliku turu suurtesse - Telenor, Norsk Hydro, Yara, Statoil. See on päris parajalt kindel investeering, norra krooni islandi krooni saatus ylisuure töenäosusega ei taba, tänu riigile tulevatele suurtele nafta(teeninduse)tuludele maksude näol, aga ka pead töstnud tööstusele prognoositakse ka 2009 kriisiaastaks 13% positiivset bilanssi.
Kui on huvi norra turu vastu tösisem, saan aidata veidi know how-ga.

matu111 / Kasutaja / Postitused: 353
29 Jan 2009 17:35
Vasta viitega
Vasta

norra on mõttes mõlkunud mõnda aega juba, aga kas Telenor, Norsk Hydro, Yara, Statoil on parimad valikud 1-3 aasta lõikes ?

momentum / Spetsialist / Postitused: 2042
09 Okt 2011 21:18
Vasta viitega
Vasta

America’s Recession-Proof Companies
15: KMB
14: CL
13: PG
12: ABT
11: BMY
10: JNJ
09: GIS
08: MCD
07: KO
06: LO
05: MO
04: RAI
03: DUK
02: AEP
01: ED

21 Okt 2011 01:58
Vasta viitega
Vasta

NB! See postitus oli rubriigi Investeerimine all 20.okt. Paremini passib ta muidugi siia - maailma börside alla :-)

Olen mõne aasta jooksul tegutsenud norra aktsiaturul, saanud vitsu ja viimasel ajal ka präänikut nautida.
Enamjagu toimetamisi energiasektoris, vähem õnnestunult lõhe- ja kulla-aktsiates.
Näen hetkel päris tõsist ostukohta Norra börsil OB Match nimekirjas asuvasse Wentworth Resources Limited (WRL). www.wentworthresources.com

Mõned märkmed firma kohta:
* Ülikogenud juhtkond, kes on tegutsenud nafta-gaasi alal üle 30 aasta ja on suuromanikud firmas.
* Suured maailma kaliibriga gaasimaardlad mandrilaval Tansaania-Mosambiigi rannikul, kus WRL-l on väga magusad osalused.
* Firma saab alates 25.10.11 kaubeldavaks Londoni AIM-börsil
* Tänane börsiteade konkurentidelt väga suure gaasimaardla avastamisest piltlikus mõistes WRL Rovuma leiukoha "naabriaias". http://online.wsj.com/article/SB10001424052970203752604576641612293848484.html
* Tansaania valitsus võttis Hiina bankadelt 1 mrd $ laenu ehitamaks gaasitrassi Mnazi Bay`st Dar Es Salaami. Projekti järgi on arvestatud gaasi ostmine konsortsiumi käest, mus WRL on osaline.
* Siin on üks ülevaade, mis ei ole "roosade prillidega tehtud materjal" http://xtrainvestor.no/sites/default/files/WRLOctober2011_0.pdf
* Suur tõenäosus, et aktsiakurss tõuseb täiesti uuele nivoole, sisenemissoovitus enne Londoni börsil noteerimist.
PS. Soovitus kehtib ka peale tänast 23% tõusu

Proovin update`ida materjali lähiajal

21 Okt 2011 09:22
Vasta viitega
Vasta

Eric Fore - IR mees WRL-s postitas TäNA xtrainvestor-portaalis järgmise sõnumi:

Good morning.

As many of you know Wentworth is about to start trading on AIM. I was contacted yesterday by one of our brokers in London and they and several of their clients are looking to buy very large blocks of stock. If you or anyone you know is looking to sell a large amount of stock in a negotiated sale please let me know and I will put you in direct contact with them.

Thank you,

Eric

Norra börs avatakse kl.10 eesti aja järgi, seega soovitus jälgimiseks (ja muidugi ostmiseks)

Aga veelkord tõsiselt - siin on mega kasvuruum aktsiale ja sisenemine alla 10 NOK on igal juhul õnnestunud sisenemine.

PS. olen hästi kursis WRL-ga ja muidugi aktsionär. See on minu ostusoovitus tarkinvestor-portaalis.
Kui keegi on huviline perspektiivsetest norra kasvufaasis aktsiatest õli- ja maagaasisektoris, siis tasub vaadata veel Panoro Energy (PEN) ja BRIDGE Energy. Need on fundamentaalselt hästi tugevad ning tulevikus kindlad võidumehed.

22 Okt 2011 18:10
Vasta viitega
Vasta

Kahju, kui mitte keegi ei võta tõsiselt vaagida ostusoovitust. Mitte ühtegi vastust :-((
Kodutöö on minu poolt tehtud. Fikseerin aktsiakursid tänase päevaga.

WRL 4,85 NOK
PEN 4,80 NOK
BRIDGE 8,80 NOK

EUR/NOK 7,708

DanelK / Kasutaja / Postitused: 1355
22 Okt 2011 19:13
Vasta viitega
Vasta

priius kirjutas:
Kahju, kui mitte keegi ei võta tõsiselt vaagida ostusoovitust. Mitte ühtegi vastust :-((
Kodutöö on minu poolt tehtud. Fikseerin aktsiakursid tänase päevaga.

WRL 4,85 NOK
PEN 4,80 NOK
BRIDGE 8,80 NOK

EUR/NOK 7,708

Kas sa tunned sealt ettevõttest (WRL) mõnda "insiderit", et sellist üliriskantset investeeringut soovitad?

US / Proff / Postitused: 1117
22 Okt 2011 19:43
Vasta viitega
Vasta

Ma ei tea, milles selle ettevõtte odavus seisneb, kuid 1-2a jooksul usun tulevat commodity hindades suurt langust. Sama hästi võib see langus homme hakata.
Hoian ennast sellistest sektoritest eemale.
Eks 2012-2013a jooksul tuleb vaadata, kuidas asjad edasi kujunevad.
Ma loodan, et Sa investeeringu headust järgmise 1-3 kuu perspektiivis ei hinda. See on majandusnäitajate vaatamiseks üldse liiga lühike perspektiiv.

22 Okt 2011 23:31
Vasta viitega
Vasta

DanelK
Ühtegi insiderit personaalselt ei tunne.
Olen aktiivne norra investorportaalis xtrainvestor.com, mis minu arvates on kõige professionaalsem Skandinaavias (enamus portaalist on norrakeelne, kuid on ka rootsi ja inglise keele variandid). Portaali üks omanikest on investeerimisanalüütik Lars Brandeggen, kelle ümber on koondunud vilgaste investorajudega tuumik. Xtrainvestori põhiideeks on leida kasvufaasis väiksemaid ja keskmise suurusega ettevõtteid, mis istuvad suurte väärtuste otsas ja mida turg ei ole veel jõudnud õiglaselt hinnata. Nende ettevõtete aktsiad ei ole superlikviidsed, kuid õiglase hinna saavutamine paari aasta jooksul on väga suure tõenäosusega. Ma ise olen hobi-investor ja tegelen muidu Norras teisel alal. Sain sellel aastal tänu xtrainvestorile ja õigele investeeringule Maritime Services Ltd (MIS , osteti üles aprill 2011) lahti oma suurusest bõrsimiinusest.
WRL on järglane norra börsil olnud Artumas Group`ile.
Bob McBean (WRL CEO) on mees, kellel on samas maagaasi valdkonnas 3 suurt õnnestunud projekti Kataris, Dubais ja viimane Black Marlin Energy Limited Ida-Aafrikas, mis osteti üles Afren Plc poolt. Seega suuromanikest juhtkond, kes tunneb kohalikke olusid läbi ja lõhki ning on tõestanud oma võimekust eelnevate projektidega.
Olen ise eksponeeritud pea 35% oma aktsiaportfellist WRL-s ja mu siiras soov oleks, et kaasmaalased saaksid infot minu arusaamist mööda väga ahvatleva risk/reward juhust.
Mõned portaalid uudised gaasil töötava elektijaama ehitamise finantseerimiseks ning maaklerfirmade analüüsid.
Analüütik Gerry Donnelly First Energy`st Londonist jälgib Cove Energy`d ja on maikuus teinud analüüsi WRL-st 11,6 NOK. See on maikuust ja ei hõlma viimaseid gaasireservide update` ega Rovuma onshore

http://jetslides.tv/webcasts/490
http://thecitizen.co.tz/news/-/15219-dar-secures-1bn-loan-from-beijing-for-gas-pipeline
http://af.reuters.com/article/tanzaniaNews/idAFL5E7KU17B20110930?sp=true
http://www.newsweb.no/newsweb/search.do?messageId=291011
http://www.ippmedia.com/frontend/index.php?l=34263
http://xtrainvestor.no/sites/default/files/Express%20by%20Andrew%20Johnson%2017%20Oct%202011_0.pdf

...aga Kaia Kanepi hakkab kohe Kreml Open`il domineerima ja mis ma ikka siin väga pikalt ;-)
Kui huvi on, siis katsun tulevikus update`ida ja vastata.

23 Okt 2011 00:13
Vasta viitega
Vasta

US

Tegemist oleks 3-4 aastase investeeringuga.
Riisiko on iga aktsiainvesteeringu puhul sisse programmeeritud.
Pakun välja natuke eesti olude jaoks eksootilist ning minu arvates atraktiivset investeerimisvarianti.

jamesblond2 / Kasutaja / Postitused: 449
23 Okt 2011 14:46
Vasta viitega
Vasta

walmart kirjutas:

Investeerida võib siis, kui leiad sektori ja aktsia mille 200 päeva libisev keskmine on tõusev mitu kvartalit järjest.

Noriks selle lause kallal pisut. Isiklikult ei näe suurt seost igast libisevatel keskmistel ja investeerimisel. Kas need libisevad keskmised mitte rohkem kauplemist ei iseloomusta?

Sõna ''investeerimine'' peaks nagu rohkem kokku käima rahavoogude diskonteerimise jmsellisega pohkel mida aktsia hind teeb. mida rohkem kukub seda hüvam on tuleb soetushind ju odavam. Või?

luuna / Kasutaja / Postitused: 929
23 Okt 2011 18:19
Vasta viitega
Vasta

Tere priius !

Kui sa kohalikul turul juba osaliselt silma peal hoiad, siis küsin, et ega selle :

http://www.fredolsen-energy.no/

ettevõtte kohta mingit nn. lähivaatlust või sahinaid silma/kõrva pole jäänud ?

Või ehk on TI foorumis keegi teine lähemalt kursis ?

23 Okt 2011 19:55
Vasta viitega
Vasta

to luuna

FOE on üks soliidsetest offshore- firmadest OBX börsil. Maksab hästi dividendi ning vaatasin oma portaalidest, lepingud nafta puurplatformidele tulevad vaikselt sisse. Maaklerifirmade nädalaportfellides figureerib küllalt tihti.

Ma ise ei ole FOE aktsiaid omanud, olen õnnestunud ja soovitanud oma kolleegidele Seadrilli (SDRL) esmavalikuna (väga õnnestunult kusjuures :-)). Seadrilli põhiaktsionär on John Fredriksen, kes on Norra rikkamaid mehi ja kelle dividendipoliitika on siin legendaarne. Seadrillil on ambitsioonid Brasiilias ja Mehhiko lahes lisaks Põhjamerele. Väga head ja pikaaegsed lepingud.

Enda jaoks järjestaksin eelistused offshore firmades OBX börsil SDRL, FOE, ARCHER, AKER, SONGA
Riski näen veidi suuremana ARCHER ja SONGA seoses suurema laenukoormusega
.

Aga lõpetan nagu senaator Cato vana-Rooma senatis Kartaagost rääkides enne Puunia sõda. Minu eelistused on hetkel WRL, PEN ja BRIDGE ning aktsiaportfell on vägagi soliidse mahuga :-))

World B. Free / Kasutaja / Postitused: 973
23 Okt 2011 22:17
Vasta viitega
Vasta

priius - kui lobisemiseks läks, siis äkki kommid Yarat ka?

23 Okt 2011 23:19
Vasta viitega
Vasta

to World B. Free

Milleks Yarat kommida?
Soliidne firma, maksab dividendi. likviidne, populaarne trading-aktsia, tugev cash-flow, 6 kuu pärast alustab uuesti oma tehasega Liibüas, pöllumajandus vajab alati väetisi ja kliimamuutustega see vajadus ainult suureneb. Ma võin ka eksida (:-)), aga Yara kuulub kvaliteetaktsiate hulka ja on kindel investeering pensioni silmas pidades.

Q3 23.10

26 Okt 2011 09:48
Vasta viitega
Vasta

WRL Londoni börsi esimene päev -10,5% :-((

Täna positiivne toon, igal juhul põnevust jätkub..

http://www.proactiveinvestors.co.uk/columns/guardian-cfd-s-newspaper-briefing/7096/newspaper-briefing-including-eu-crisis-talks-in-limbo-after-crucial-summit-is-cancelled-daily-telegraph-7096.html

30 Okt 2011 14:44
Vasta viitega
Vasta

WRL ei tekitanud "suurt pauku" Londoni AIM-börsil esimesel noteerimisnädalal.
Vähemalt mitte nii nagu oma võsukesse armunud aktsionärid-lapsevanemad ootasid.
Aga samas ei maksa alahinnata WRL-i "wunderkind"-potentsiaali.
Püüdsin ebaõnnestunult alla laadida First Energy analüüsi PDF-dokumendina 28.10.11 Ostusoovitus kuni
12,1 NOK Xtrainvestori jaoks natuke madal soovitus:-))

Itaalia ENI gaasimaardla vahetu lähedus WRL-i litsensile tõstab tõenäosust WRL-i litsensi või tervet WRL üles osta. Praeguse madala aktsiahinna sisse on programeeritud uute aktsiate emiteerimine. Litsensi müük või Cove Energi litsensi müük, kus WRL-l on 5% royality, võib üleöö tõsta aktsiahinda väga oluliselt.

http://www.proactiveinvestors.co.uk/companies/news/34934/cove-energy-and-wentworth-resources-could-be-targets-for-asian-gas-utilities-says-westhouse-34934.html

uus teema >   vasta >     Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 7